Neredeyse yatarken bile yanımızdan ayıramadığımız, hatta çoğu zaman 5 dakikamızı bile ayrı geçiremediğimiz telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımız… Yeni “dijital çağ” kavramı gün geçtikçe akıl almaz bir şekilde hızla gelişmeye devam ediyor. Haftada bir güncelleme gelen uygulamalar, yeni özellikler, yeni cihazlar beraberinde tüm sektörlerde uygulanabilecek bir dijital pazarlamayı da beraberinde getirdi. Artık yeni nesil yaptıkları takıları sokakta tezgah açarak satmak yerine bir INSTAGRAM sayfası açıp satmayı tercih ediyorlar. Kulağa ilginç geldiğinin farkındayız, fakat bu tarz örnekleri sık sık görür olduk.

Bir ürünün pazarlamasını yapmak için birçok farklı dijital mecra mevcut. Bir dükkan açıp kira vermek ve masraflarını karşılamak yerine; sosyal medyaya yatırım yapmayı düşündüğünüz mutlaka olmuştur. Ücretsiz bir uygulama ile sayfanızı oluşturabilir ya da bir web sitesi kurabilirsiniz. Tüm bunları ilk aşamada gerçekleştirmenin kolay göründüğünü söyleyebiliriz fakat bu mecralardan gelir etme etmek yani pazarlama yapmak için uzun bir sürece ve verimli bir çalışma planına ihtiyacınız olduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü gün geçtikçe çığ gibi büyüyen dijital pazarlamada yolunuzu kaybedebilir, doğru kitleye ve istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Şimdi doğru soruyu sorun ve size yardımcı olacak profesyonel desteği nereden alabilirsiniz? Yanıtı; Sosyal Medya Danışmanlığı. İletişim ve medya sektöründe Sosyal Medya Uzmanı olarak da karşımıza çıkan bu meslek, iletişim becerileri yüksek, çağın hızını yakalayan, araştıran ve sosyal mecralara uygun yaratıcı içerikler yazabilen kişilerdir. Sosyal Medya Danışmanı markanıza maksimum fayda kazandırmayı amaçlar. Şimdi asıl önemli olan 5 detayı sizler için sıralamak istersek;

•Sosyal Medya Ajansı; dijital ortamın gerektirdiklerini uygulayabilmek için rakip analizi yapabilmeli, daha farklı ve stratejik hamlelerle sizin bir adım öne geçebilmenizi sağlayacak bir plan dahilinde çalışmalıdır. En önemlisi yaratıcı bir kaleminin ve yönetim becerisinin olmasının çok önemli olduğunu belirtmeliyiz..
•Dijital Ajansınızın Moderasyon takibi müşteri memnuniyeti sağlama açısından kritik bir nokta. En kısa sürede çözüm odaklı dönüşler sağlamalı, markaya dair güven veren bir imaj yaratabilmelidir.
•Sosyal medya ajansınız markanızın pazarlamacısıdır. İçerik stratejilerinizi belirleyip, markanızın kimliğini müşterilerinize en doğru şekilde ulaştırabilmelidir.
•Eleştirel ve sonuç odaklı bir bakış açısına sahip olmalıdır. Her ay düzenli toplantılar gerçekleştirerek planlarınızı gözden geçirmeli; “Daha iyisini nasıl yapmalıyız ” sorusu ile ilerlemelidir. Gerektiğinde tüm stratejileri değiştirmeyi göze alacak, mevcut planlar dahilinde ilerlemenin sonuçlarını öngörebilecek bir deneyime sahip olması sizin için bir avantaj.
•Rakip ve sektör analiz çalışması doğrultusunda açıkları yakalayabilmek, geri dönüşü ve iyi bir kampanya projeleri geliştirip hayata geçirmek tüm dengeleri değiştirebilir. Unutmayın; alıcı her zaman çok araştırır ve en iyisine ulaşmak ister.


İşinde uzman iyi bir kreatif ekiple çalışmanın çok daha verimli sonuçlar yaratacağından yola çıkarak dijital bir reklam ajansının danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak daha iyi bir fikir olabilir. Bu durum sosyal medya danışmanın yanında tasarım açısından da bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.
Zamanı en iyi bir şekilde kullanmalı ve titiz bir çalışma sürecini de beraberinde getiren dijital pazarlama için profesyonel yardım almanın en doğru karar olduğunu denemeye karar verdiğiniz zaman, merak ettiğiniz tüm soruların yanıt bulacağından hiç kuşkunuz olmasın.
Şimdi size soruyoruz aklınızda sosyal medya yönetimi ile ilgili takılan tüm soru işaretleri için ‘’Altugan Medya’’ ile iletişime geçebilir ve markanızı işin ehli dijital ekibimize teslim ederek farkı görebilirsiniz.
İletişim bilgilerimiz; https://altuganmedya.com/iletisim/